Huhut Jere “sergej” Salon ja Miikka “suNny” Kempin Gorillaz -projektista ovat jälleen aktivoituneet. Twitter-käyttäjä nuoriiikka heitti lisää vettä myllyyn kertomalla, että Salo on ulkona projektista.
Vaikka tieto onkin vahvistamatonta, tilanne voi hyvinkin olla todellinen. Salo ei ole pelannut FACEIT -palvelussa yhtäkään ottelua muiden Gorillaz -pelaajien kanssa yli kahteen kuukauteen. Sen sijaan Kemppi, Anton “supra” Tšernobai ja joukkueen valmentaja Sergey “lmbt” Bezhanov ovat pelanneet aktiivisesti muun muassa Tomáš “oskar” Šťastnýn ja Volodymyr “Woro2k” Veletniukin kanssa.
Vaikuttaisi siis siltä, että joukkueeseen etsitään korvaavaa AWP-pelaajaa, jonka roolia Salo on aikaisemmin pelannut joukkueessa.
Saloa kuitenkin kaivataan ammattilaisskenessä, sillä esimerkiksi nimekäs esports-journalisti neL otti kantaa pelaajan tilanteeseen Twitterissä. Lisää aiheesta voit lukea täältä.
Lähde: nuoriiikka, HLTV
Kuvalähde: ENCE
Tuoreimmat uutiset:
- “Eivät menesty puoleen vuoteen” – asiantuntija lyttää Jimpphatin MOUZ-joukkueen
- NAVI:n päävalmentaja B1ad3: “Burnout iski – tarvitsimme tauon”
- Ennakko: Aleksib ja Jimpphat aloittavat IEM Katowicessa
- Murskajaiset! – Sahan luotsaama Heroic tylyllä tavalla ulos Katowicen huipputurnauksesta
- NAVI:n iM kertoo miksi joukkue jättää miljoonaturnauksen väliin