OG ilmoitti tänään Twitter-tilillään, että Aleksi “Aleksib” Virolainen, Valdemar “valde” Vangså ja Mateusz “mantuu” Wilczewski ovat tehneet jatkosopimuksen vuoden 2022 loppuun asti.
Samalla joukkue julkaisi lyhyen videon, jossa kolmikko kertoo kokemuksistaan OG-organisaatiossa.
“Nyt kun olen pelannut yli vuoden OG:ssa, mielestäni voin sanoa, että rakastan olla osa tätä organisaatiota.”, “Aleksib” sanoo videolla.
“valde” kehuu joukkueen kannattajien olevan mahtavia, eikä miehen sanojen mukaan koskaan ole tarvinnut tuntea oloa yksinäiseksi.
“On mahtava olla OG:n ainoa esports-joukkue Dotan lisäksi”, “valde” jatkaa.
“mantuun” mukaan joukkue kehittyi rutkasti vuonna 2020.
“Vuonna 2020 kehityimme paljon ja pääsimme todella, todella lähelle mestaruuksia. Uskon, että tänä vuonna on aika tuoda palkintoja kotiin.”, “mantuu” sanoo.
Videon päättää “valde”, joka sanoo voittamisen olleen ja olevan edelleen ykköstavoite joukkueelle.
Kolmikko kertoo tuntemuksistaan myös OG:n omilla sivuilla.
“Olen iloinen kertoessani, että jatkan sopimustani OG:ssa vuoden 2022 loppuun asti. Uskon, että nykyisellä projektillamme on kaikki palaset ja potentiaali nousta maailmanhuipulle. Loppu on meistä kiinni. Kiitos tuestanne ja uskostanne meitä kohtaan #DreamOG”, “Aleksib” kirjoittaa.
“Olen nauttinut jokaisesta hetkestä OG:ssa. Uskon, että ainoa luonteva askel on jatkaa saman organisaation parissa. Pelaajia kohdellaan mielestäni paremmin kuin missään aiemmassa joukkueessani. Olen nauttinut työskentelystä samanhenkisten pelaajien kanssa, joiden tavoitteena on saavuttaa jotain suurta. Haluan kiittää Charlieta (OG:n operatiivinen johtaja) ja kaikkia faneja, jotka ovat tukenaat meitä ensimmäisestä päivästä lähtien.”, “valde” kertoo.
“Ilmoitan suurella ilolla, että jatkan sopimustani OG:n kanssa vuoden 2022 loppuun. Olen onnellinen päästessäni jatkamaan yhteistyötä upeiden joukkuetovereideni kanssa. Olen saanut valtavaa tukea ja kannustusta niin organisaatiolta kuin kannattajiltamme. Uskon, että tänä vuonna tulemme näkemään todellisen potentiaalimme. Uskon, että tulemme voittamaan turnauksia #DreamOG”, “mantuu” kirjoittaa.
OG:n CS:GO-joukkueeseen kuuluvat kolmikon lisäksi Nikolaj “niko” Kristensen ja Shahar “flameZ” Shushan.
Lähde: OG
Kuva: OG, BLAST
Tuoreimmat uutiset:
- “Eivät menesty puoleen vuoteen” – asiantuntija lyttää Jimpphatin MOUZ-joukkueen
- NAVI:n päävalmentaja B1ad3: “Burnout iski – tarvitsimme tauon”
- Ennakko: Aleksib ja Jimpphat aloittavat IEM Katowicessa
- Murskajaiset! – Sahan luotsaama Heroic tylyllä tavalla ulos Katowicen huipputurnauksesta
- NAVI:n iM kertoo miksi joukkue jättää miljoonaturnauksen väliin