SEURAA MEITÄ:
×

CHL

ETUSIVU / CHL
CHL

CHL -KAUSI 2019-2020: Otteluohjelma, Live Stream & Tulokset

CHL – Champions Hockey League

Jääkiekon Mestarien liiga eli CHL (lyhenne sanoista Champions Hockey League) on eurooppalaisten jääkiekkoseurojen turnaus. IIHF oli mukana CHL:n perustamisessa, mutta turnauksessa ei pelata virallisesti Euroopan mestaruudesta.

Ensimmäinen CHL pelattiin kaudella 2008–2009, ja se korvasi aiemmin pelatun European Champions Cupin. Mestariksi kruunattiin sveitsiläinen Zürich Lions.

Sarjaa alettiin pelata uudelleen kaudella 2014–2015, jolloin se korvasi välissä pelatun European Trophyn. Kilpailuun osallistuu viisi joukkuetta Ruotsista ja Suomesta, neljä joukkuetta Sveitsistä ja Tšekistä ja kolme joukkuetta Saksasta ja Itävallasta. Mukana on myös Slovakian, Norjan, Tanskan, Valko-Venäjän, Ranskan, Puolan ja Iso-Britannian mestarit, seka Continental Cup –voittaja.

Sarjan omistavat perustajaseurat yhdessä kuuden maan pääsarjan ja IIHF:n kanssa. CHL toimii lähes samalla tavalla kuin jalkapallon Mestarien liiga.

CHL -kausi 2019-2020

CHL -kausi 2019-2020 alkaa torstaina 29.08.2019 kahdeksan ottelun kierroksella. Lohkovaiheen päätöskierros pelataan keskiviikkona 16.10.2019. Jokaisesta lohkosta selviää kaksi parasta joukkuetta CHL -kauden 2019-2020 pudotuspeleihin. Voit katsoa kaikki CHL -kauden 2019-2020 ottelut ilmaiseksi Nordicbetillä>>>

CHL MESTARI 2019

CHL -kausi 2019-2020
Alkaa: 29. elokuuta 2019
Joukkueita: 32 joukkuetta
Viime vuoden mestari: Frölunda Indians (Ruotsi)
Järjestäjä: IIHF ja CHL
Virallinen kotisivu: www.championshockeyleague.com/

CHL 2019-2020 – Lohkot ja Joukkueet

CHL -kaudella nähdään 32 joukkuetta, jotka tulevat Suomen lisäksi 12 eri maasta, omasta pääsarjasta; Itävallasta, Sveitsistä, Norjasta, Tshekistä, Tanskasta, Saksasta, Iso-Britanniasta, Valko-Venäjältä, Ranskasta, Puolasta, Slovakiasta ja Ruotsista.

Suomalaisjoukkueista mukava ovat; HPK, Kärpät, Tappara ja ensimmäistä kertaa CHL -kaudessa mukana oleva Lahden Pelicans.

Ruotsista ja Sveitsistä on mukana CHL -kaudella 2019-2020 viisi joukkuetta, Tshekistä neljä, Saksasta ja Itävallan liigasta kolme joukkuetta. Lisäksi mukana ovat kahdeksan maan pääsarjan mestarijoukkueet.

CHL 2019

Lohko A Lohko B
Tappara (Fin)
HC Biel-Bienne (SUI)
Frisk Asker (NOR)
KAC Klagenfurt (AUT)
HPK (FIN)
EV Zug (SUI)
HC Plzen (CZE)
Rungsted IK (DEN)
Lohko C Lohko D
Luleå Hockey (SWE)
Bílí Tygři Liberec (CZE)
Augsburger Panther (GER)
Belfast Giants (GBR)
Pelicans (FIN)
Oceláři Třinec (CZE)
Lausanne HC (SUI)
Yunost Minsk (BLR)
Lohko E Lohko F
Kärpät (FIN)
Skellefteå AIK (SWE)
Grenoble (FRA)
SC Bern (SUI)
Adler Mannheim (GER)
Djurgården Stockholm (SWE)
Vienna Capitals (AUT)
GKS Tychy (POL)
Lohko G Lohko H
Färjestad Karlstad (SWE)
Red Bull Munich (GER)
HC Ambrì-Piotta (SUI)
HC05 Banská Bystrica (SVK)
Frölunda Indians (SWE)
Graz 99ers (AUT)
Mountfield HK (CZE)
Cardiff Devils (GBR)

*Jos joukkueet päätyvät tasapisteisiin alkusarjan päättyessä, keskinäisten otteluiden tulokset ratkaisevat järjestyksen.

Palaa sivun alkuun

CHL 2019-2020 – Otteluohjelma

Jokainen joukkue kohtaa lohkovaiheessa oman lohkon joukkueet niin vieras- kuin kotikaukalossa. Lohkojen kaksi parasta joukkuetta etenevät pudotuspeleihin. Näet ottelut suorana Nordicbetillä>>>

CHL Otteluohjelma

Kierros 1

Torstai 29.08.2019

klo: 18:00 Plzen (Cze) – HPK (Fin)
klo: 19:00 Färjestad BK (Swe) – B. Bystrica (Svk)
klo: 19:00 Luleå (Swe) – Augsburg (Ger)
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Tappara (Fin)
klo: 20:30 München (Ger) – Ambri-Piotta (Sui)
klo: 20:45 Biel (Sui) – Frisk Asker (Nor)
klo: 20:45 Zug (Sui) – Rungsted (Den)
klo: 21:30 Belfast (Gbr) – Liberec (Cze)

Perjantai 30.08.2019

klo: 19:00 Frölunda HC (Swe) – Graz (Aut)
klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Grenoble (Fra)
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Trinec (Cze)
klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Bern (Sui)
klo: 19:00 Yunost Minsk (Blr) – Lausanne (Sui)
klo: 20:30 Vienna (Aut) – Mannheim (Ger)
klo: 21:00 Tychy (Pol) – Djurgården (Swe)
klo: 21:30 Cardiff (Gbr) – Mountfield HK (Cze)

Palaa sivun alkuun

Kierros 2

Lauantai 31.08.2019

klo: 16:30 Färjestad BK (Swe) – Ambri-Piotta (Sui)
klo: 16:30 Luleå (Swe) – Liberec (Cze)
klo: 17:00 München (Ger) – B. Bystrica (Svk)
klo: 18:00 Zug (Sui) – HPK (Fin)
klo: 18:45 Plzen (Cze) – Rungsted (Den)
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Frisk Asker (Nor)
klo: 20:45 Biel (Sui) – Tappara (Fin)
klo: 21:30 Belfast (Gbr) – Augsburg (Ger)

Sunnuntai 01.09.2019

klo: 17:00 Frölunda HC (Swe) – Mountfield HK (Cze)
klo: 17:00 Skellefteå (Swe) – Grenoble (Fra)
klo: 17:00 Yunost Minsk (Blr) – Trinec (Cze)
klo: 18:00 Cardiff (Gbr) – Graz (Aut)
klo: 18:00 Tychy (Pol) – Mannheim (Ger)
klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Bern (Sui)
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Lausanne (Sui)
klo: 20:30 Vienna (Aut) – Djurgården (Swe)

Palaa sivun alkuun

Kierros 3

Torstai 05.09.2019

klo: 18:00 B. Bystrica (Svk) – München (Ger)
klo: 19:00 HPK (Fin) – Plzen (Cze)
klo: 19:00 Mountfield HK (Cze) – Cardiff (Gbr)
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Kärpät (Fin)
klo: 20:30 Rungsted (Den) – Zug (Sui)
klo: 20:45 Ambri-Piotta (Sui) – Färjestad BK (Swe)
klo: 20:45 Bern (Sui) – Skellefteå (Swe)
klo: 20:45 Liberec (Cze) – Belfast (Gbr)
klo: 21:20 Graz (Aut) – Frölunda HC (Swe)

Perjantai 06.09.2019

klo: 19:00 Augsburg (Ger) – Luleå (Swe)
klo: 19:00 Djurgården (Swe) – Vienna (Aut)
klo: 19:00 Tappara (Fin) – Klagenfurt (Aut)
klo: 19:00 Trinec (Cze) – Pelicans (Fin)
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Biel (Sui)
klo: 20:30 Mannheim (Ger) – Tychy (Pol)
klo: 20:45 Lausanne (Sui) – Yunost Minsk (Blr)

Palaa sivun alkuun

Kierros 4

Lauantai 07.09.2019

klo: 15:15 B. Bystrica (Svk) – Färjestad BK (Swe)
klo: 18:00 Bern (Sui) – Kärpät (Fin)
klo: 18:00 Mountfield HK (Cze) – Frölunda HC (Swe)
klo: 19:00 HPK (Fin) – Zug (Sui)
klo: 19:00 Rungsted (Den) – Plzen (Cze)
klo: 20:15 Graz (Aut) – Cardiff (Gbr)
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Skellefteå (Swe)
klo: 20:45 Ambri-Piotta (Sui) – München (Ger)

Sunnuntai 08.09.2019

klo: 15:00 Liberec (Cze) – Luleå (Swe)
klo: 16:00 Djurgården (Swe) – Tychy (Pol)
klo: 16:45 Lausanne (Sui) – Pelicans (Fin)
klo: 17:00 Mannheim (Ger) – Vienna (Aut)
klo: 18:00 Augsburg (Ger) – Belfast (Gbr)
klo: 18:00 Trinec (Cze) – Yunost Minsk (Blr)
klo: 19:00 Tappara (Fin) – Biel (Sui)
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Klagenfurt (Aut)

Palaa sivun alkuun

Kierros 5

Tiistai 08.10.2019

klo: 19:00 Djurgården (Swe) – Mannheim (Ger)
klo: 19:00 Frölunda HC (Swe) – Cardiff (Gbr)
klo: 19:00 HPK (Fin) – Rungsted (Den)
klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Kärpät (Fin)
klo: 19:00 Tychy (Pol) – Vienna (Aut)
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Tappara (Fin)
klo: 20:30 Augsburg (Ger) – Liberec (Cze)
klo: 20:30 Graz (Aut) – Mountfield HK (Cze)
klo: 20:30 München (Ger) – Färjestad BK (Swe)
klo: 20:45 B. Bystrica (Svk) – Ambri-Piotta (Sui)
klo: 20:45 Bern (Sui) – Grenoble (Fra)
klo: 21:30 Belfast (Gbr) – Luleå (Swe)

Keskiviikko 09.10.2019

klo: 18:00 Trinec (Cze) – Lausanne (Sui)
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Yunost Minsk (Blr)
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Biel (Sui)
klo: 20:45 Zug (Sui) – Plzen (Cze)

Palaa sivun alkuun

Kierros 6

Tiistai 15.10.2019

klo: 18:00 Mountfield HK (Cze) – Graz (Aut)
klo: 18:00 Plzen (Cze) – Zug (Sui)
klo: 19:00 Färjestad BK (Swe) – München (Ger)
klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Skellefteå (Swe)
klo: 19:00 Luleå (Swe) – Belfast (Gbr)
klo: 19:00 Yunost Minsk (Blr) – Pelicans (Fin)
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Bern (Sui)
klo: 20:30 Mannheim (Ger) – Djurgården (Swe)
klo: 20:30 Rungsted (Den) – HPK (Fin)
klo: 20:30 Vienna (Aut) – Tychy (Pol)
klo: 20:45 Biel (Sui) – Klagenfurt (Aut)
klo: 20:45 Lausanne (Sui) – Trinec (Cze)
klo: 21:30 Cardiff (Gbr) – Frölunda HC (Swe)

Keskiviikko 16.10.2019

klo: 19:00 Tappara (Fin) – Frisk Asker (Nor)
klo: 20:30 Liberec (Cze) – Augsburg (Ger)
klo: 20:45 Ambri-Piotta (Sui) – B. Bystrica (Svk)

CHL 2019 – Playoffs

Tiistai 12.11.2019

Klo: 18:00 Yunost Minsk (Blr) – München (Ger)
Klo: 19:00 Färjestad BK (Swe) – Frölunda HC (Swe)
Klo: 19:00 Plzen (Cze) – Lausanne (Sui)
Klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Djurgården (Swe)
Klo: 19:00 Tappara (Fin) – EV Zug (Sui)
Klo: 20:30 Augsburg (Ger) – Biel (Sui)
Klo: 20:45 Bern (Sui) – Luleå (Swe)

Keskiviikko 13.11.2019

Klo: 19:00 Mountfield HK (Cze) – Mannheim (Ger)

Tiistai 19.11.2019

Klo: 19:00 Djurgården (Swe) – Skellfteå (Swe)
Klo: 19:00 Frölunda HC (Swe) – Färjestad BK (Swe)
Klo: 19:00 Luleå (Swe) – Bern (Sui)
Klo: 20:00 Mannheim (Cze) – Mountfield HK (Ger)
Klo: 20:45 Biel (Sui) – Augsburg (Ger)
Klo: 20:45 Lausanne (Sui) – Plzen (Cze)
Klo: 20:45 Zug (Sui) – Tappara (Fin)

Keskiviikko 20.11.2019

Klo: 21:00 München (Ger) – Yunost Minsk (Blr)

Palaa sivun alkuun

CHL Live Stream

CHL 2019-2020 – Vedonlyöntibonukset

CHL -kausi 2019-2020 on vedonlyöjän silmin mielenkiintoinen konsepti, joka tarjoaa paljon pelattavaa muitten sarjojen ohessa. Alhaalta löydät parhaat vedonlyöntibonukset CHL -kaudelle 2019-2020.

SijaBookkeriBonusKierrätysTili
1Nordicbet100€ / 100%6xB | 1.50
2Betsafe200€ / 100%4xT+B | 1.80
3Betsson100€ / 100%8xB | 1.50
4CasinowinnerTalleta 25€, saat 50€ 1x kierrätys
5Netbet100€ / 100%5x1.60
6Unibet100€ / 100%4xB | 1.40
7Comeon40€ / 400%6xT+B | 1.50
8888Sport100€ / 100%6xB | 1.50
9MrGreen200€ Tehostus-
10Mobilebet60€ / 300%8xT+B | 1.80
11LeoVegas100€ / 100%5xB | 1.80
12Pinnacle--
13Rizk100€ / 100%5xT+B | 1.80
14Guts100€/ 100%4xB | 1.80
15Betzest50€ / 100%15xB | 2.00
16Veikkaus--

Palaa sivun alkuun | Siirry otteluohjelmaan

CHL 2019-2020 – Pitkävetovihjeet

Pelaajat.com seuraa aktiivisesti CHL -kautta 2019-2020 ja tarjoaa pitkävetovihjeitä, vetovinkkejä ja peli-ideoita koko CHL -kauden ajan. Facebook -ryhmässä keskustelu käy kuumana – liity tästä sinne!

» Siirry Ryhmän sivulle

CHL 2019-2020 – Televisiointi ja Livestream

Suomessa CHL -kauden 2019-2020 TV-oikeudet ovat C More -maksukanavan takana. CHL:n pääyhteistyökumppani, Nordicbet näyttää kaikki CHL -ottelut ilmaiseksi livestreamin muodossa aina finaaleihin saakka.

Näin katsot CHL -kauden 2019-2020 ottelut

CHL Televisiointi

Siirry Nordicbetille ja CHL -otteluiden pariin täältä>>>

Palaa sivun alkuun | Siirry otteluohjelmaan

CHL 2019-2020 – Suomalaisjoukkueiden otteluohjelma

Suomalaisjoukkueista mukana ovat CHL -kaudella 2019-2020 Kärpät, Tappara, HPK ja Pelicans. Näet alhaalta suomalaisjoukkueiden otteluohjelman ja pelipäivät lohkovaiheessa.

» Katso ottelut Nordicbetillä

Torstai 29.08.2019

klo: 18:00 Plzen (Cze) – HPK (Fin)
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Tappara (Fin)

Perjantai 30.08.2019

klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Grenoble (Fra)
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Trinec (Cze)

Lauantai 31.08.2019

klo: 18:00 Zug (Sui) – HPK (Fin)
klo: 20:45 Biel (Sui) – Tappara (Fin)

Sunnuntai 01.09.2019

klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Bern (Sui)
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Lausanne (Sui)

Torstai 05.09.2019

klo: 19:00 HPK (Fin) – Plzen (Cze)
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Kärpät (Fin)

Perjantai 06.09.2019

klo: 19:00 Tappara (Fin) – Klagenfurt (Aut)
klo: 19:00 Trinec (Cze) – Pelicans (Fin)

Lauantai 07.09.2019

klo: 18:00 Bern (Sui) – Kärpät (Fin)
klo: 19:00 HPK (Fin) – Zug (Sui)

Sunnuntai 08.09.2019

klo: 16:45 Lausanne (Sui) – Pelicans (Fin)
klo: 19:00 Tappara (Fin) – Biel (Sui)

Tiistai 08.10.2019

klo: 19:00 HPK (Fin) – Rungsted (Den)
klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Kärpät (Fin)
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Tappara (Fin)

Keskiviikko 09.10.2019

klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Yunost Minsk (Blr)

Tiistai 15.10.2019

klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Skellefteå (Swe)
klo: 19:00 Yunost Minsk (Blr) – Pelicans (Fin)
klo: 20:30 Rungsted (Den) – HPK (Fin)

Keskiviikko 16.10.2019

klo: 19:00 Tappara (Fin) – Frisk Asker (Nor)

Palaa sivun alkuun | Siirry livestream

CHL 2019-2020 – Tulokset

Kierros 1

Torstai 29.08.2019

klo: 18:00 Plzen (Cze) – HPK (Fin) 5-4ja
klo: 19:00 Färjestad BK (Swe) – B. Bystrica (Svk) 6-1
klo: 19:00 Luleå (Swe) – Augsburg (Ger) 2-3vl
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Tappara (Fin) 3-2
klo: 20:30 München (Ger) – Ambri-Piotta (Sui) 3-0
klo: 20:45 Biel (Sui) – Frisk Asker (Nor) 2-1
klo: 20:45 Zug (Sui) – Rungsted (Den) 5-2
klo: 21:30 Belfast (Gbr) – Liberec (Cze) 5-4

Perjantai 30.08.2019

klo: 19:00 Frölunda HC (Swe) – Graz (Aut) 5-6vl
klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Grenoble (Fra) 3-1
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Trinec (Cze) 1-0
klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Bern (Sui) 3-2 vl
klo: 19:00 Yunost Minsk (Blr) – Lausanne (Sui) 3-2 ja
klo: 20:30 Vienna (Aut) – Mannheim (Ger) 1-6
klo: 21:00 Tychy (Pol) – Djurgården (Swe) 2-6
klo: 21:30 Cardiff (Gbr) – Mountfield HK (Cze) 3-2

Kierros 2

Lauantai 31.08.2019

klo: 16:30 Färjestad BK (Swe) – Ambri-Piotta (Sui) 3-2
klo: 16:30 Luleå (Swe) – Liberec (Cze) 4-1
klo: 17:00 München (Ger) – B. Bystrica (Svk) 3-0
klo: 18:00 Zug (Sui) – HPK (Fin) 3-4vl
klo: 18:45 Plzen (Cze) – Rungsted (Den) 9-3
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Frisk Asker (Nor) 3-0
klo: 20:45 Biel (Sui) – Tappara (Fin) 1-0
klo: 21:30 Belfast (Gbr) – Augsburg (Ger) 2-3vl

Sunnuntai 01.09.2019

klo: 17:00 Frölunda HC (Swe) – Mountfield HK (Cze) 2-3
klo: 17:00 Skellefteå (Swe) – Grenoble (Fra) 1-2
klo: 17:00 Yunost Minsk (Blr) – Trinec (Cze) 2-0
klo: 18:00 Cardiff (Gbr) – Graz (Aut) 4-3vl
klo: 18:00 Tychy (Pol) – Mannheim (Ger) 2-3ja
klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Bern (Sui) 2-3ja
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Lausanne (Sui) 4-5vl
klo: 20:30 Vienna (Aut) – Djurgården (Swe) 1-2

Kierros 3

Torstai 05.09.2019

klo: 18:00 B. Bystrica (Svk) – München (Ger) 3-2vl
klo: 19:00 HPK (Fin) – Plzen (Cze) 1-2ja
klo: 19:00 Mountfield HK (Cze) – Cardiff (Gbr) 5-2
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Kärpät (Fin) 2-6
klo: 20:30 Rungsted (Den) – Zug (Sui) 0-5
klo: 20:45 Ambri-Piotta (Sui) – Färjestad BK (Swe) 2-1
klo: 20:45 Bern (Sui) – Skellefteå (Swe) 4-5vl
klo: 20:45 Liberec (Cze) – Belfast (Gbr) 6-1
klo: 21:20 Graz (Aut) – Frölunda HC (Swe) 1-5

Perjantai 06.09.2019

klo: 19:00 Augsburg (Ger) – Luleå (Swe) 4-5ja
klo: 19:00 Djurgården (Swe) – Vienna (Aut) 3-6
klo: 19:00 Tappara (Fin) – Klagenfurt (Aut) 8-3
klo: 19:00 Trinec (Cze) – Pelicans (Fin) 5-3
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Biel (Sui) 2-3
klo: 20:30 Mannheim (Ger) – Tychy (Pol) 5-0
klo: 20:45 Lausanne (Sui) – Yunost Minsk (Blr) 3-2

Kierros 4

Lauantai 07.09.2019

klo: 15:15 B. Bystrica (Svk) – Färjestad BK (Swe) 3-4ja
klo: 18:00 Bern (Sui) – Kärpät (Fin) 1-2vl
klo: 18:00 Mountfield HK (Cze) – Frölunda HC (Swe) 3-4
klo: 19:00 HPK (Fin) – Zug (Sui) 1-3
klo: 19:00 Rungsted (Den) – Plzen (Cze) 2-4
klo: 20:15 Graz (Aut) – Cardiff (Gbr) 2-5
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Skellefteå (Swe) 1-4
klo: 20:45 Ambri-Piotta (Sui) – München (Ger) 2-3vl

Palaa sivun alkuun

Sunnuntai 08.09.2019

klo: 15:00 Liberec (Cze) – Luleå (Swe) 4-5ja
klo: 16:00 Djurgården (Swe) – Tychy (Pol) 2-0
klo: 16:45 Lausanne (Sui) – Pelicans (Fin) 4-3vl
klo: 17:00 Mannheim (Ger) – Vienna (Aut) 4-0
klo: 18:00 Augsburg (Ger) – Belfast (Gbr) 3-1
klo: 18:00 Trinec (Cze) – Yunost Minsk (Blr) 7-2
klo: 19:00 Tappara (Fin) – Biel (Sui) 1-0
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Klagenfurt (Aut) 0-4

Kierros 5

Tiistai 08.10.2019

klo: 19:00 Djurgården (Swe) – Mannheim (Ger) 6-3
klo: 19:00 Frölunda HC (Swe) – Cardiff (Gbr) 9-2
klo: 19:00 HPK (Fin) – Rungsted (Den) 2-0
klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Kärpät (Fin) 2-0
klo: 19:00 Tychy (Pol) – Vienna (Aut) 4-2
klo: 19:30 Frisk Asker (Nor) – Tappara (Fin) 1-3
klo: 20:30 Augsburg (Ger) – Liberec (Cze) 2-3vl
klo: 20:30 Graz (Aut) – Mountfield HK (Cze) 1-2
klo: 20:30 München (Ger) – Färjestad BK (Swe) 2-1
klo: 20:45 B. Bystrica (Svk) – Ambri-Piotta (Sui) 0-4
klo: 20:45 Bern (Sui) – Grenoble (Fra) 4-1
klo: 21:30 Belfast (Gbr) – Luleå (Swe) 3-6

Keskiviikko 09.10.2019

klo: 18:00 Trinec (Cze) – Lausanne (Sui) 2-1ja
klo: 19:00 Pelicans (Fin) – Yunost Minsk (Blr) 2-4
klo: 20:30 Klagenfurt (Aut) – Biel (Sui) 3-6
klo: 20:45 Zug (Sui) – Plzen (Cze) 5-2

Palaa sivun alkuun

Kierros 6

Tiistai 15.10.2019

klo: 18:00 Mountfield HK (Cze) – Graz (Aut) 7-1
klo: 18:00 Plzen (Cze) – Zug (Sui) 2-1vl
klo: 19:00 Färjestad BK (Swe) – München (Ger) 3-1
klo: 19:00 Kärpät (Fin) – Skellefteå (Swe) 5-4vl
klo: 19:00 Luleå (Swe) – Belfast (Gbr) 4-0
klo: 19:00 Yunost Minsk (Blr) – Pelicans (Fin) 2-3vl
klo: 20:30 Grenoble (Fra) – Bern (Sui) 1-3
klo: 20:30 Mannheim (Ger) – Djurgården (Swe) 2-1
klo: 20:30 Rungsted (Den) – HPK (Fin) 3-1
klo: 20:30 Vienna (Aut) – Tychy (Pol) 5-2
klo: 20:45 Biel (Sui) – Klagenfurt (Aut) 4-2
klo: 20:45 Lausanne (Sui) – Trinec (Cze) 5-3
klo: 21:30 Cardiff (Gbr) – Frölunda HC (Swe) 2-9

Keskiviikko 16.10.2019

klo: 19:00 Tappara (Fin) – Frisk Asker (Nor) 7-3
klo: 20:30 Liberec (Cze) – Augsburg (Ger) 2-3
klo: 20:45 Ambri-Piotta (Sui) – B. Bystrica (Svk) 4-3

CHL 2019-2020 – Playoffs

Tiistai 12.11.2019

Klo: 18:00 Yunost Minsk (Blr) – München (Ger) 2-3
Klo: 19:00 Färjestad BK (Swe) – Frölunda HC (Swe) 6-3
Klo: 19:00 Plzen (Cze) – Lausanne (Sui) 1-2
Klo: 19:00 Skellefteå (Swe) – Djurgården (Swe) 3-3
Klo: 19:00 Tappara (Fin) – EV Zug (Sui) 3-3
Klo: 20:30 Augsburg (Ger) – Biel (Sui) 2-2
Klo: 20:45 Bern (Sui) – Luleå (Swe) 0-3

Keskiviikko 13.11.2019

Klo: 19:00 Mountfield HK (Cze) – Mannheim (Ger) 1-0

Palaa sivun alkuun

CHL 2019-2020 – Vedonlyöntitarjoukset

Monet vedonlyöntiyhtiöt tarjoaa myös CHL -kaudelle 2019-2020 erikoistarjouksia, jotka kannattaa ehdottomasti hyödyntää. Alhaalle päivittyy vedonlyöntiyhtiöiden tarjoukset, joista voit poimia omasi.

CHL 2019-2020 – Live Stream

Nordicbet näyttää koko CHL -kauden 2019-2020 alkusarjasta aina finaaleihin asti, ja seuraa suomalaisjoukkueiden CHL -taivalta. Alhaalta pääset suoraan otteluiden livestream ohjeisiin, mistä pääset nauttimaan Nordicbetin -livestream palveluista.

Palaa sivun alkuun | Palaa otteluohjelmaan

CHL – Pelicans

Päävalmentaja:
Ville ”Nemo” Nieminen

Maalivahdit:
Tomi Karhunen
Atte Tolvanen
Jasper Patrikainen

Puolustajat:
Santtu Kinnunen
Jarkko Pynnönen
Matteo Pietroniro
Aleksi Ek
Topi Jaakola
Miihkali Teppo
Casimir Jürgens
Pavel Vorobey

Hyökkääjät:
Miro-Pekka Saarelainen
Waltteri Merelä
Frank Gymer
Jesse Mankinen
János Hári
Artturi Toivola
Jonatan Tanus
Hannes Björninen
Roope Elimäki
Otto Nieminen
Juhamatti Aaltonen
Aleks Haatanen
Taavi Vartiainen
Antti Tyrväinen
Severi Lahtinen

Pelicans valmiina CHL -kauteen

» Katso ottelut Nordicbetillä

Palaa sivun alkuun | otteluohjelmaan

CHL – Tappara

Päävalmentaja:
Jukka Rautakorpi

Maalivahdit:
Heljanko Christian
Garteig Michael

Puolustajat:
Suhonen Teemu
Wehmas Jeremi
Kemiläinen, Valtteri
Utunen Toni
Mäntylä Tuukka
Blood Ben
Vittasmäki Veli-Matti
Salminen Saku
Ytterell Alexander

Hyökkääjät:
Bertrand, Charles
Virta Patrik
Ojamäki Niko
Puistola Patrik
Vauhkonen Olavi
Karjalainen Jere
Malinen Jarkko
Simontaival Kasper
Ollikainen Anton
Rauhala, Otto
Jasu Juhani
Lehtonen Matias
Kuusela Kristian
Levtchi Anton
Morley Tyler
Vanhatalo Lassi
Moilanen Sami

Tappara valmiina CHL -kauteen

» Katso ottelut Nordicbetillä

Palaa sivun alkuun | Otteluohjelmaan

CHL – HPK

Päävalmentaja:
Antti Pennanen

Maalivahdit:
Tuomas Aalto
Antti Karjalainen
Rasmus Reijola
Joona Voutilainen

Puolustajat:
Niklas Friman
Atso Lehtinen
Roope Laavainen
Miro Karjalainen
Arto Laatikainen
Otto Latvala
Paavo Tyni
Nico Nurmikanta
Elmeri Eronen
Petteri Nikkilä

Hyökkääjät:
Santtu Hakanen
Jere Jokinen
Cody Kunyk
Jere Innala
Tommi Tikka
Filip Krivosik
Markus Nenonen
Miro Ruokonen
Erkka Seppälä
Janne Tavi
Henri Kanninen
Valtteri Puustinen
Kasperi Heinänen
Niko Lahtinen
Philippe Cornet
Niclas Lucenius
Joona Monto
Kristjan Kombe
Mikko Lahtela

HPK valmiina CHL -kauteen

» Katso ottelut Nordicbetillä

Palaa sivun alkuun | Otteluohjelmaan

CHL – Kärpät

Päävalmentaja:
Mikko Manner

Maalivahdit:
Annunen Justus
Rybar Patrik

Puolustajat:
Byström Ludwig
Heshka Shaun
Huttula Joona
Krejcik Jakub
Kukkonen Lasse
Loponen Kalle
Mäkelä Aleksi
Niemelä Mikko
Niemelä Topi
Niskala Jaakko
Ronkainen Taneli

Hyökkääjät:
Hermonen Julius
Humaloja Miska
Jokinen Jussi
Järvitalo Tommi
Karvinen Otto
Koblizek Radek
Koskenkorva Jesse
Kristof Michal
Lammikko Juho
Lindsten Jasper
Metsävainio Tino
Pesonen Janne
Pyörälä Mika
Räty Aatu
Räty Aku
Sailio Jari
Sedlák Zdenek
Tieksola Tuukka
Anttila Sami
Jesse Puljujärvi

Kärpät valmiina CHL -kauteen

» Katso ottelut Nordicbetillä

Palaa sivun alkuun | Otteluohjelmaan

UUSIMMAT CHL UUTISET
CHL: EV Zug – Tappara Live Stream 19.11 | Katso ottelu suorana netissä
19.11.2019 12:25

CHL: EV Zug – Tappara Live Stream 19.11 | Katso ottelu suorana netissä

CHL: EV Zug – Tappara Live Stream 19.11.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi netissä EV Zug – Tappara Live Stream 19.11.2019...

CHL: Tappara – Zug Live Stream 12.11 | Katso ottelu suorana netissä
12.11.2019 13:24

CHL: Tappara – Zug Live Stream 12.11 | Katso ottelu suorana netissä

CHL: Tappara – Zug Live Stream 12.11.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Tappara – Zug Live Stream 12.11.2019 Tampereen...

CHL: Tappara – Frisk Asker Live Stream 16.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
16.10.2019 11:57

CHL: Tappara – Frisk Asker Live Stream 16.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Tappara – Frisk Asker Live Stream 16.10.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Tappara – Frisk Asker Live Stream 16.10.2019...

CHL: Kärpät – Skellefteå Live Stream 15.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
15.10.2019 12:42

CHL: Kärpät – Skellefteå Live Stream 15.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Kärpät – Skellefteå Live Stream 15.10.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi   Kärpät – Skellefteå Live Stream...

CHL: Yunost Minsk – Pelicans Live Stream 15.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
15.10.2019 11:38

CHL: Yunost Minsk – Pelicans Live Stream 15.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Yunost Minsk – Pelicans Live Stream 15.10 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi   Yunost Minsk – Pelicans Live Stream...

CHL: Pelicans – Yunost Minsk Live Stream 09.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
09.10.2019 11:54

CHL: Pelicans – Yunost Minsk Live Stream 09.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Pelicans – Yunost Minsk Live Stream 09.10.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Pelicans – Yunost Minsk Live Stream 09.10.2019...

CHL: HPK – Rungsted Live Stream 08.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
08.10.2019 14:00

CHL: HPK – Rungsted Live Stream 08.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: HPK – Rungsted Live Stream 08.10.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi HPK – Rungsted Live Stream 08.10.2019 Hämeenlinnan...

CHL: Frisk Asker – Tappara Live Stream 08.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
08.10.2019 12:00

CHL: Frisk Asker – Tappara Live Stream 08.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Frisk Asker – Tappara Live Stream 08.10.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Frisk Asker – Tappara Live Stream 08.10.2019...

CHL: Skellefteå – Kärpät Live Stream 08.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
08.10.2019 11:39

CHL: Skellefteå – Kärpät Live Stream 08.10 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Skellefteå – Kärpät Live Stream 08.10.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Skellefteå – Kärpät Live Stream 08.10.2019...

CHL: Lausanne – Pelicans Live Stream 08.09 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
08.09.2019 11:58

CHL: Lausanne – Pelicans Live Stream 08.09 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Lausanne – Pelicans Live Stream 08.09.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Lausanne – Pelicans Live Stream 08.09.2019...

CHL: Bern – Kärpät Live Stream 07.09 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
07.09.2019 11:48

CHL: Bern – Kärpät Live Stream 07.09 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Bern – Kärpät Live Stream 07.09.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Bern – Kärpät Live Stream 07.09.2019 E-lohkossa...

CHL: Trinec – Pelicans Live Stream 06.09 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi
06.09.2019 11:29

CHL: Trinec – Pelicans Live Stream 06.09 | Katso ottelu suorana ilmaiseksi

CHL: Trinec – Pelicans Live Stream 06.09.2019 – Katso ottelu suorana ilmaiseksi Trinec – Pelicans Live Stream 06.09.2019 D-lohkossa...