Viime yönä pelatussa Buffalo Sabers – Columbus Blue Jackets -harjoitusottelussa nähtiin, kun Joonas Korpisalo seisoi päällään ottelun lopussa. Korpisalo ryösti Buffalon kahdesti lyhyen ajan sisään, kun ottelua oli jäljellä vain kaksi minuuttia.
Ensin Korpisalo nollasi maalin edestä täysin Evan Rodriguesin ja hetkeä myöhemmin nahka vilahti Brendan Guhlen vedon tielle, vaikka Korpisalo istuikin jo jäässä.
Columbus voitti harjoitusottelun lopulta 2-4 vieraissa. Korpisalo torjui ottelussa 31 laukausta ja toinen päästetyistä maaleista tuli ylivoimalla. Korpisalo näyttää olevan valmis kauteen ja jos hän suorittaa tällä tasolla, tulee hän helpottamaan Jarmo Kekäläisen työtä Bobrovskin sopimusneuvotteluissa.
Kuva: NBC Sport -lähetys