SEURAA MEITÄ:
×

COUNTER STRIKE

ETUSIVU / COUNTER STRIKE
Viikonloppuna pelattavan BLAST Pro Series Moskovan aikataulut julki
  • Kaapo
    "ssenegal"
    Martinmäki

Viikonloppuna pelattavan BLAST Pro Series Moskovan aikataulut julki

julkaistu: 10.09.2019 16:46

Tulevana viikonloppuna pelattavan BLAST Pro Series Moscow CS:GO-turnauksen aikataulu on julkaistu. VTB Arenalla pelattavassa turnauksessa kuusi joukkuetta taistelee 125 000 dollarin ykköspalkinnosta. Mukana on myös ensimmäistä kertaa uudella kokoonpanollaan pelaava suomalainen ENCE.

BLAST Pro -turnaus alkaa perjantai-iltapäivänä sen karsintaottelulla. Karsintaottelussa kohtaavat venäläinen forZe sekä viime sunnuntain Major-finaalissa pelannut kazakstanilainen AVANGAR. Ottelun voittaja saa paikan turnauksen lohkovaiheesta.

Muut turnauksessa pelaavat joukkueet ovat ENCEn lisäksi ruotsalainen NiP, brasilialainen MIBR, ranskalainen Team Vitality ja ukrainalainen Natus Vincere.

Turnauksen lohkovaiheessa kaikki joukkueet pelaavat toisiaan vastaan kerran. Lohkovaiheen kaksi parasta joukkuetta kohtaavat lauantain finaalissa.

Kaikki turnauksen ottelut pelataan paras yhdestä -menetelmällä, lukuunottamatta karsintaottelua ja finaalia, jotka ovat paras kolmesta.

Näet turnauksen ottelut suomeksi Pelaajatcomin twitch-kanavalta.

Turnauksen aikataulu (ENCEn pelit tummennettuna)

Perjantai, 13. syyskuuta

14:15 forZe – AVANGAR | BO3

20:45 ENCE – Vitality
20:45 NiP – TBD
20:45 Natus Vincere – MIBR

22:15 NiP – MIBR
22:15 Vitality – TBD
22:15 Natus Vincere – ENCE

Lauantai, 14. syyskuuta

13:30 Natus Vincere – TBD
13:30 ENCE – MIBR
13:30 Vitality – NiP

14:50 Natus Vincere – Vitality
14:50 MIBR – TBD
14:50 NiP – ENCE

16:10 Vitality – MIBR
16:10 ENCE – TBD
16:10 Natus Vincere – NiP

17:30 BLAST Pro Series Stand-off

18:30 Finaali | BO3

Palkinnot

  1. $125 000
  2. $50 000
  3. $25 000
  4. $15 000

 

Lähde: HLTV
Kuva: Dreamhack, Adela Sznajder